Αρχική σελίδα Forum
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

Λούτρινα κουκλάκια στο δωμάτιο του μωρού
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
Το Forum του mamakid
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Λούτρινα κουκλάκια στο δωμάτιο του μωρού

Λούτρινα κουκλάκια στο δωμάτιο του μωρού 20/03/2011 21:24 #198

  • neamama
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Γεια σε όλες, ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για τα κουκλάκια στο παιδικό δωμάτιο... Εμείς την έχουμε ακόμα μαζί μας, αλλά της ετοιμάζω το δωμάτιο. Έχω ακούσει διάφορα, ότι είναι επικίνδυνο για αλλεργίες κτλ κτλ να έχεις λούτρινα στο δωμάτιο με το μωρό. Δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα το μωρό μας, αλλά όντως αυτά τα κουκλάκια μαζεύουν και πολλή σκόνη. Εγώ έχω 2-3 δικά μου και μερικά καινούρια που μας χάρισαν και δεν ξέρω αν πρεπει να τα βάλω ή όχι και επίσης αν υπάρχει τρόπος να τα καθαρίσεις και να πεις ότι είσαι πιο ήσυχος... Τι λέτε; Είναι υπερβολή; Εγώ θυμάμαι στα δικά μας δωμάτια όταν ήμασταν παιδιά, είχαμε τέτοια αρκετά πάντως!

Απ: Λούτρινα κουκλάκια στο δωμάτιο του μωρού 20/03/2011 21:57 #200

  • TFA
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
ότι πλένεται νομίζω μπορείς να το βάλεις. Τα θεώρατα ας πούμε λούτρινα κουκλάκια πώς θα τα πλύνεις? με λάστιχο? σε εξυπηρετεί? ισχύει αυτό που λένε για τα ακάρεα...νομίζω ότι ενοχλεί και τους μεγάλους όχι μόνο τα μωρούλια η σκόνη αυτή που μαζεύεται...εκτός αν είμαι εγώ η περιέργη. Εγώ βάζω στα παιδικά τους δωμάτια...απλά φροντίζω να πλένονται συχνά στο πλυντηριάκι...στους 30, εύκολα και ξεκούραστα...Στην κούνια της αν θέλεις να βαλεις θα σου πρότεινα να βάλεις λίγα ώς και καθόλου....

Απ: Λούτρινα κουκλάκια στο δωμάτιο του μωρού 21/03/2011 13:47 #206

Εγώ τον πρώτο χρόνο είπα να τα αποφύγω... Και είχα κι εγώ κάποια δικά μου, αλλά πόσο να καθαρίσουν μετά από τόσα χρόνια σκόνη;;; για πλυντήριο είναι αλήθεια ότι δεν το έχω δοκιμάσει, μόνο απαλά στο χέρι, γιατί θεωρώ ότι θα κατσιάσουν στο πλυντήριο και θα χαλάσουν....
Τα παλιά δικά μου του τα έδωσα 2-3 ετών πια, που τα έπαιζε κιόλας... Αλλά γενικά, είναι αλήθεια ότι θέλουν συχνά τίναγμα να φύγουν οι σκόνες γιατί μαζεύουν πολύ πράγμα και φυσικά βοηθάει και η ηλεκτρική σκούπα... έχω ακούσει ότι κάνει καλό να τα καθαρίζεις με ηλεκτρική σκούπα και μετά με ατμό, αλλά δεν ξέρω καμία φίλη μου να έχει καθαριστικό ατμού......;;;;

Απ: Λούτρινα κουκλάκια στο δωμάτιο του μωρού 21/03/2011 14:45 #207

Εμένα είναι 2 μηνών, αλλά κι εγώ δεν θα της βάλω ακόμα στο δωμάτιο... εννοείται ούτε στην κούνια. Θέλουν καθαρό αέρα οπωσδήποτε...
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.17 δευτερόλεπτα