Αρχική σελίδα Forum
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα Χρήστη Κωδικός: Να με θυμάσαι

Εκκαθάριση στο φαρμακείο του σπιτιου!
(1 μέλος/η είναι εδώ) (1) Επισκέπτης
Το Forum του mamakid
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Εκκαθάριση στο φαρμακείο του σπιτιου!

Εκκαθάριση στο φαρμακείο του σπιτιου! 28/04/2011 14:23 #582

  • kaliroi
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Κορίτσια, επειδή νομίζω ότι τα φόρουμ είναι ωραία και για να γράφουμε και τέτοιες απλές συμβουλές η μια στην άλλη, έκανα πρόσφατα μια μικρή εκκαθάριση στο φαρμακείο που έχουμε εδώ στο σπίτι (ένα ντουλαπάκι δηλαδή) και πέταξα πολύ πράμα!!! Πολλά είχαν λήξει και ένα χρόνο πριν και έτσι τα πέταξα όλα τα ληγμένα! Άδειασε πολύ ο χώρος και ξέρω και τι πρέπει να ανανεώσω τώρα! Δεν ξέρω αν σας λέω κάτι που ήδη κάνετε ή είναι αυτονόητο, αλλά σκέφτηκα να σας το θυμίσω μήπως το ξεχάσατε όπως το ξέχασα εγώ τόσο καιρό!!!

Απ: Εκκαθάριση στο φαρμακείο του σπιτιου! 29/04/2011 10:33 #588

  • TFA
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Άσε και εγώ αργω να το κάνω..πρέπει να φτάσουμε να μην χωράει τίποτα άλλο μέσα για να κάνω κάτι τέτοιο. Πολύ κακώς...και όχι για μένα και τον άντρα μου, γιατί πάντα κοιτάζουμε πριν χρησιμοποιήσουμε το οτιδήποτε, αλλά για καμμιά γιαγιά, οπότε φροντίζω, οτιδήποτε παιδικό να είναι τσεκαρισμένο. Τώρα αν πάρει και καμιά πεθερά κανένα ληγμένο δεν πειράζει, χιχιχι, μπορεί και να χαλαρώσει λίγο, χιχιχι!!

Απ: Εκκαθάριση στο φαρμακείο του σπιτιου! 29/04/2011 16:51 #598

Καλλιροη, πολυ χρησιμη η υπενθυμιση σου. Η αληθεια ειναι οτι ειμαι πολυ συνεπης σε αυτο το θεμα. Πυκνα συχνα ξεδιαλεγω τα φαρμακα που δε χρειαζομαι και - πριν ληξουν - τα δινω σε συλλογους για απορους, αστεγους κλπ. Εκτος απο ρουχα και παιχνιδια μπορουμε να δινουμε και φαρμακα. Μαλιστα ο παιδικος της κορης μου μας ζητησε φαρμακα που δε χρειαζομαστε για να τα στειλει με αφορμη τις αγιες ημερες του Πασχα σε ατομα που τα εχουν αναγκη.

Απ: Εκκαθάριση στο φαρμακείο του σπιτιου! 29/04/2011 19:07 #608

  • kaliroi
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
Καλά, κι εμείς κοιτάζουμε, αλλά ξέρεις, καμιά φορά, αν έχεις φούρια ή φαντάσου π.χ. να είσαι αγχωμένος και άρρωστος ας πούμε...;;; Και επίσης, αν κάποιος κρατάει τα παιδιά όπως ωραία είπες για τη γιαγιά (χιχιχιχι!!)... είναι θέμα...

Πάντως (καλά, τελικά απίστευτα χρήσιμα τα φόρουμ!!!) δεν είχα σκεφτεί Χρύσα ποτέ ότι τα φάρμακα μπορούμε να τα δίνουμε... καταπληκτική ιδέα...πραγματικά... ευχαριστώ!!!
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος για την δημιουργία της σελίδας: 0.11 δευτερόλεπτα